Strategia

iFun4all specjalizuje się z grach indie wykorzystujących real-world data – informacje pobierane ze świata rzeczywistego do modyfikacji rozgrywki. Projekty spółki dedykowane są graczowi mid-corowemu. Ich głównym założeniem jest stworzenie nieszablonowego klimatu rozgrywki o zaawansowanym stopniu trudności. Produkcje iFun4all wyróżnia ciekawa oprawa muzyczna wzbogacona o utwór przewodni. Spółka w przyjętej strategii dąży do uzyskania tytułu wiodącego developera gier indie wykorzystujących real-world data. W przyjętym planie wydawniczym developer zakłada tworzenie dwóch IP rocznie.

iFun4all prowadzi sprzedaż gier w modelu premium. Oznacza to, że Spółka tworzy gry płatne, które raz zakupione umożliwiają dostęp do wszystkich treści i opcji.  W razie osiągnięcia dużej popularności przez grę Serial Cleaner, Spółka rozważa stworzenie płatnego dodatku fabularnego. W przypadku sukcesu tego modelu, Spółka zamierza go kontynuować w kolejnych produkcjach.

Spółka tworzy gry na wszystkie liczące się platformy – iOS, PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale w razie potrzeby rozszerzy działalność o kolejne urządzenia (nadchodzące PlayStation NEO, Nintendo NX). Nowy model działalności zakłada tworzenie w pierwszej kolejności na urządzenia stacjonarne (konsole, komputery), gdyż ich użytkownicy są przyzwyczajeni do płacenia więcej niż w przypadku osób grających na platformach mobilnych. Poza tym są to inni odbiorcy niż w przypadku gier mobilnych –tj.  bardziej zaangażowani w gry, gotowi wydawać więcej i grać dłużej.

Obecnie Spółka samodzielnie wydaje swoje tytuły (posiada status autoryzowanego wydawcy na konsole PlayStation 4 oraz Vita, nawiązała współpracę z Valve-operatorem platformy Steam). Emitent aktualnie poszukuje wydawcy do gry Serial Cleaner oraz kolejnych projektów. Współpraca z wydawcą pozwoli na lepszą promocję gier stworzonych przez Emitenta, a tym samym na maksymalizację zysków.