Krakowska spółka powraca do projektu ze swojego portfolio. iFun4all wznawia prace nad Blind’n’Bluff

iFun4all poinformował o wznowieniu prac nad grą Blind’n’Bluff. To bardzo dobra wiadomość dla fanów produkcji indie, którzy dotychczasowe produkcje gamedevelopera zobaczyć mogą na trwającej właśnie Game Connection America 2017. Krakowska spółka spotka się w San Francisco z wydawcami, by rozmawiać o potencjalnej współpracy.

Krakowski gamedeveloper staje się coraz poważniejszym graczem wśród niezależnych producentów gier na świecie. Właśnie poinformował o wznowieniu prac nad kolejnym projektem. – Duże zainteresowanie środowiska branżowego wokół iFun4all, skłoniło nas do decyzji o powrocie do projektu przerwanego w 2015 roku. Dotychczasowe doświadczenie skompletowane przy pracach związanych z poprzednimi trzema tytułami („Red Game”, „Green Game” i „Serial Cleaner”) pozwala nam zakładać, że z „Blind’n’Bluffa” powstanie mocne, rozpoznawalne w swojej kategorii IP – mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

Jak poinformował prezes, Game Connection które trwa w San Francisco do 1 marca, jest doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów z ewentualnymi wydawcami. Spotkania pozwolą także na weryfikację obranego przez team produkcyjny kierunku dalszego rozwoju developingu gry. Po dobrych doświadczeniach z Curve Digital – brytyjskim wydawcą odpowiedzialnym za globalny publishing „Serial Cleanera” – iFun4all postanowił powtórzyć ten model biznesowy i zmultiplikować sukces „Serial Cleanera”.

Wznowienie prac nad projektem może ucieszyć szczególnie fanów produkcji indie, którym w tym roku gamedeveloper dostarczył już kilku powodów do zadowolenia. W zeszłym tygodniu iFun4all informował o ustaleniu premiery gry „Serial Cleaner” na lato br. Informację uatrakcyjnił fakt, że tytuł ma być kluczowym produktem w portfolio Curve Digital na ten rok. Na początku lutego krakowskie studio informowało także o rozpoczęciu prac nad wersją free-to-play swoich dwóch starszych gier „Red Game Without a Great Name” oraz „Green Game: TimeSwapper” na telefony i tablety z systemem Android.