Krakowska spółka z wersjami free-to-play swych starszych gier na Androida. iFun4all konsoliduje działania i planuje mocne uderzenie

iFun4all pracuje nad wersją free-to-play gier „Red Game Without a Great Name” oraz „Green Game: TimeSwapper” na telefony i tablety z systemem Android. Już na początku lutego spółka pojawi się na konferencji Casual Connect z grą „Serial Cleaner” nominowaną do nagrody w ramach konkursu Indie Prize. To dopiero początek zmasowanych działań krakowskiej spółki w tym roku.

Krakowska spółka specjalizująca się w real-world data (element rzeczywistości rozszerzonej) intensyfikuje działania przed premierą największego hitu – gry „Serial Cleaner”. Ale zanim to nastąpi spółka postanowiła zmonetyzować swoje najbardziej udane produkcje ze starego portfolio. Właśnie zapowiedziała rozpoczęcie prac nad wersją free-to-play na platformę Android swoich dwóch poprzednich tytułów, „Red Game Without a Great Name” oraz „Green Game: TimeSwapper”, które dotychczas zostały pozytywnie odebrane na rynku gier indie. – Obie produkcje, które wyszły z naszego studia, zostały dostrzeżone wśród fanów niezależnych tytułów. Wersją na Androida chcemy poszerzyć bazę odbiorców – mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

Game developer nie odchodzi od modelu premium, który w przypadku kolejnych produkcji, zwłaszcza wyczekiwanego „Serial Cleanera”, ma być wiodącym modelem biznesowym spółki. Spółka wszystkie swoje przyszłe produkcje kierować będzie (podobnie jak Serial Cleanera) do segmentu gier w przedziale 9,99 – 14,99 USD/EURO, natomiast w międzyczasie chce jak najlepiej spieniężyć swoje stare tytuły o największym potencjale sprzedażowym. — Nie zmieniamy modelu biznesowego dla naszych gier, ale szykujemy wersję F2P – głównie z myślą o rynkach azjatyckich, które wykazały zainteresowanie tymi tytułami. Mamy zaplanowane wiele rozmów z wydawcami mobilnymi, które odbędziemy min. w przyszłym tygodniu na konferencji Casual Connect w Berlinie – dodaje Michał Mielcarek. Jak tłumaczy prezes, na Androidzie o wiele lepiej sprawdzają się gry w modelu free-to-play. Potencjał „Red Game” oraz „Green Game” jest wciąż bardzo duży, na co wskazuje zainteresowanie potencjalnych wydawców. Dlatego przy okazji trwającej od 7 do 9 lutego konferencji Casual Connect, na którą krakowski gamedeveloper jedzie z nominacją do nagrody Indie Prize dla „Serial Cleaner”, spółka planuje przeprowadzić rozmowy z wydawcami mobilnymi.

Przypomnijmy, że premiera gier “Red Game Without a Great Name” oraz „Green Game: TimeSwapper” miała miejsce odpowiednio w 2015 oraz w 2016 roku. Tytuły wyszły na urządzenia mobilne z systemem iOS, komputery PC, Mac, Linux oraz konsole PS Vita. Apple wielokrotnie promował „Red Game” w różnych kategoriach w ponad 130 krajach na Świecie, a gra zyskała nominację do festiwali Indie Cade, Casual Connect oraz Indie Plus.